آداب سجده را بدانید

از آداب سجده این است که وقتی که بخواهیم به سجده برویم اول با زانوها به طرف زمین خم شویم و بعد دستها را پیش از زانوها بر زمین بگذاریم این عملی است که مرحوم علامه طباطبائی (ره)از پیامبر اکرم(ص) نقل می کند.


بهترین ذکر در سجده
عارف واصل مرحوم میرزا جواد ملکی تبریزی می فرماید: مرا شیخی بود بزرگوار عامل عارف کامل که مانند او را در مراتبی که گفته شد ندیده ام، از او پرسیدیم که در اصلاح و جلب معارف چه عملی را به تجربه رسانده است؟


او گفت: من عملی را در این که گفتی مؤثر ندیدم مگر اینکه در هر شبانه روز یک بار بر سجده طولانی مداومت شود و در آن سجده بگوید«لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» و به هنگام گفتن ذکر خود را در زندان طبیعت، زندانی و به زنجیرهای اخلاق رذیله بسته ببیند، آنگاه اقرار کند که پروردگار اینکار را تو بر من نکردی و تو بر من ستم روا نداشتی، بلکه این من بودم که بر خود ستم کردم و خود را به اینجا انداختم.

/ 2 نظر / 24 بازدید
پرده اسرار

سلام علیکم با جواب به این سوال که چرا ما زندگی آرومی نداریم به روز هستم شاید بخاطر توقعات ما از دیگران هست؟؟ حتما داستانی که براتون نوشتمو مطالعه کنین و نظرات ارزشمندتون رو برام بذارین ... مچکرم از حضورتون

قاصد گمنام

سي وپنجمين بهار آزادي...جاي شهدايمان خالي « شهيد سعيد کيواني فر » امروزمادربرابرخون شهدا و پيرجماران، خميني کبيرمسئوليم... *** سلام عليکم همسنگر... خیلی وقته به هم سنگرت سر نزدی ! « شهيد محمدحسن روستائي زاده» شماراوصيت ميکنم به تقوي وعبادت وميخواهم که شماسنگرمراپرکرده وراهم را ادامه دهيد. منتظر حضور و نگاه پرمهرتون هستم... به اميدديداردر سنگر«معراج نامه شهدا» يازهرا(س)